Blíži sa Noc múzeí a galérií… aj v levočskom Múzeu špeciálneho školstva 

 

Prijmite pozvanie do múzea, na podujatie plné neopakovateľnej atmosféry a nezabudnuteľných zážitkov. Opäť po roku je tu Noc múzeí a galérií. Tento „sviatok“ kultúrnych stánkov oslávia aj Múzeu špeciálneho školstva v Levoči. Hrať sa bude nadrozmerné ‚Človeče, ‚ ale aj interaktívne vzdelávať.

 

Múzeum špeciálneho školstva v Levoči pripravilo na tradičnú Noc múzeí a galérií, nie tak celkom tradičný program. No veď povedzte, kedy ste si  v múzeu zahrali hru Človeče nehnevaj sa alebo sa doslova dostali do ľudského oka či ucha vďaka ich 3D modelu?

 

V levočskom múzeu to počas tretej májovej soboty, 19. mája 2018 bude možné. „Pre návštevníkov sme pripravili lektorované a zážitkové prehliadky našej interaktívnej výstavy. Sprevádzať budeme každé dve hodiny, v čase od dvanástej do osemnástej. Ukážeme nielen originálne učebné pomôcky, reliéfne portréty významných osobností, ale aj veľa ďalšieho,“ neprezrádza úplne všetko, Štefánia Petreková, vedúca múzea. 

                   

Súčasťou prehliadky múzea bude aj aktuálna výstava hendikepovanej maliarky Pavlíny Csápaiovej – Triščovej, ktorá napriek hendikepu, svet okolo vníma naplno a ten jej … Maľovaný nohami … je plný fantázie a farieb.   

 

Levočské múzeum čaká na návštevníkov Noci múzeí a galérií  19. mája 2018 od 12. do 20. hodiny.

 

Bližšie informácie na www.msslevoca.sk

a sociálnej sieti Facebook https://www.facebook.com/msslevoca/

Fotografie: