Turistické denníky či takzvané Wander card sú pre zberateľov atraktívnym kúskom a poznajú ich viaceré turistické miesta. Najnovšie sa na tento suvenír pýtajte aj v Múzeu špeciálneho školstva v Levoči. Aktuálne je tu doslova horúcou novinkou pre nasledujúcu sezónu.

Wander card Múzea špeciálneho školstva v Levoči.

Múzeum špeciálneho školstva v Levoči (Centrum vedecko-technických informácií SR – CVTI SR) potvrdzuje svoju zážitkovosť a interaktívnosť nielen v samotnej expozícii. Aktívne sa zapája napríklad do projektu Legendarium. Je jedným z cieľov, turistami obľúbeného geocachingu. No a aktuálne pribúda ďalšia novinka, podporujúca tak tieto prívlastky, ale aj regionálny cestovný ruch.

„V týchto dňoch sme spustili predaj Wander card a turistických denníkov. Cieľom projektu je podporiť cestovný ruch, spoznať unikátne turistické miesta, prírodné krásy,  ale aj kultúrne či historické  skvosty, pamiatky, gastronomické a kulinárske zážitky, významné športové podujatia,“ približuje Štefánia Petreková, vedúca Múzea špeciálneho školstva v Levoči.

Ako doplnila, za myšlienkou projektu ako takého stojí Čech Rudolf Ropek, nadšený fotograf a orientačný bežec. Jeho nápaditý výmysel z roku 2008  už dávno presiahol hranice Českej republiky. Dnes sa táto forma spoznávania a svojím spôsobom aj personalizácie si zážitkov rozšírila o zaujímavosti Slovenska, Poľska, Maďarska, Rakúska aj Nórska.

Ak ste milovníci cestovania tak k živým spomienkam, momentkám z mobilných telefónov či fotoaparátov radi pridáte aj nejaký ten suvenír. Jedným z tých originálnych sú Wander cards či turistické denníky, do ktorých si pridáte turistické nálepky, doplníte turistickú pečiatku, zapíšete si vlastné informácie.

Turistické denníky a wander karty.

„Teší nás, že už aj v Múzeu špeciálneho školstva v Levoči môžeme naším návštevníkom ponúknuť tento originálny suvenír. Okrem základných kontaktných údajov obsahuje naša Wander card krátku vizitku o múzeu v slovenskom, anglickom a nemeckom jazyku. Doplnené sú fotografiami z interaktívnej, zážitkovej expozície. Nechýba súťažný čiarový kód a tiež Wander stamp v čiernobielom prevedení. Turistom prichádzajúcim do nášho regiónu aj priamo naším návštevníkom prajeme príjemné cestovanie a spoznávanie nepoznaného,“ uzatvára Petreková.

Na Wander card a turistický denník sa smelo pýtajte priamo v pokladni múzea.

Bližšie informácie o jednotlivých vstupoch, cenách vstupného a programovej ponuke Múzea špeciálneho školstva v Levoči nájdete na webovom portáli múzea www.msslevoca.sk alebo sociálnych sieťach Facebook a Instagram.