NAMAĽUJ SI VESELÉ TRIČKO

Vdýchnite druhý život starým tričkám! Vytiahnite zo skrine nenosené, zabudnuté tričko a príďte si ho k nám zmeniť na originálny módny doplnok.

Počas kreatívneho workshopu Namaľuj si veselé tričko vás oboznámime so systémom Braillovho písma a so spôsobom čítania a písania tohto celosvetovo používaného 6-bodového písma pre nevidiacich. Naučíme vás podpísať sa Braillovým písmom a vyskúšate si rôzne historické i súčasné učebné pomôcky z nášho pomocného zbierkového fondu, slúžiace na zápis slepeckého písma.

V praktickej, zážitkovo-kreatívnej časti workshopu si pomocou farieb na textil a odpadových materiálov (korky či plastové vrchnáky) namaľujete svoje meno v Braillovom písme na tričko, ktoré si následne môžete dotvoriť podľa vlastnej fantázie.

Náš workshop je vhodný aj pre nevidiacich či slabozrakých návštevníkov. V ich prípade využijeme pestrofarebné gombíky ako jednotlivé body Braillovej abecedy a pomocou tupej ihly ich prišijeme na tričko.

Workshop je voľným, ale najmä kreatívnym a tematickým nadviazaním na zážitkovo-edukatívny program Braillovo písmo, ako ho nepoznáme.

Trvanie workshopu: 60 minút

Kapacita: maximálne 15 osôb (detskí návštevníci v doprovode dospelej osoby), v prípade školských skupín 1 trieda

Vstupné

Vdýchnite druhý život starým tričkám. Workshop: Namaľuj si veselé tričko. Trvanie programu: 60 min. Kapacita: max. 15 osôb, v prípade školských skupín 1 trieda. Vstupné: podľa aktuálneho cenníka.