VYTVOR SI HMATOVÉ PEXESO

Kto by nepoznal pexeso? Ide o hru, ktorú v detstve hrával s rodičmi alebo starými rodičmi každý z nás. Viete však, že existuje aj pexeso pre nevidiacich? Príďte si ho ku nám nielen zahrať, ale aj vytvoriť svoje vlastné!

Počas kreatívneho workshopu Vytvor si hmatové pexeso vás oboznámime s nevyhnutnou potrebou taktilného spoznávania predmetov u osôb so zrakovým postihnutím a dokážeme vám, že hrať spoločenské hry sa dá aj bez použitia zraku. S klapkami na očiach si vyskúšate zahrať rôzne typy hmatového pexesa či poskladať reliéfne puzzle.

V praktickej, zážitkovo-kreatívnej časti workshopu vytvoríte svoju originálnu verziu hmatového pexesa pomocou rozmanitých reliéfnych materiálov a na vlastných bruškách prstov si následne overíte, či sa vám podarilo vytvoriť ľahko hmatom rozpoznateľné páry tejto jedinečnej zmyslovej hry.

Workshop je voľným, ale najmä kreatívnym a tematickým nadviazaním na zážitkovo-edukatívny program Čaro hračiek.

Trvanie workshopu: 60 minút

Kapacita: maximálne 15 osôb (detskí návštevníci v sprievode dospelej osoby), v prípade školských skupín 1 trieda.

Vstupné

Kto by nepoznal pexeso? Workshop: Vytvor si hmatové pexeso. Trvanie programu: 60 min. Kapacita: max. 15 osôb, v prípade školských skupín 1 trieda. Vstupné: podľa aktuálneho cenníka.